Jagellonská 1,Praha - Vinohrady

Zdravotní masáže

Zdravotní masáže

V našem Centru Aeditus se věnujeme masážím již více než 20 let!

Zdravotní terapeutické masáže a lymfatické masáže s individuálním přístupem, jako důležitá součást péče o zdraví

Naši zdravotní maséři poskytují terapeutické masáže vždy s ohledem na zdravotní stav a kondici pacienta. Takto provedené masáže, pak mohou být nejen prevencí kompenzující svalová přetížení, relaxační terapií, ale rovněž doplňkem fyzioterapeutické léčby. Odstraňují napětí přetížených svalových skupin, které jsou často vnímány jako ztuhlost či bolest. Zdravotní masáže čerpají základ z masáže klasické a jsou obohaceny o další terapeutické metody vycházející z fyzioterapie funkce myofasciálních technik, dechových, lymfodrenážních apod. Opírají o znalosti anatomie, palpační citlivost a v neposlední řadě zkušenosti. Bývají také předepisovány lékaři jako doplněk fyzioterapie či psychoterapie. Naše terapeutické masáže jsou založené na individuálním přístupu, při kterém dbáme na zdravotní stav a kondici pacienta.

Klasická masáž 

Odstraňuje napětí svalového a vazivového aparátu, pozitivně působí na jeho prokrvení, podporuje látkovou výměnu. Namáhané svaly relaxují a dochází tak k okamžité svalové úlevě, zároveň ke zmírnění bolesti kloubů a regeneraci pohybového aparátu. 

Hloubková masáž s ošetřením Trigger Point  

Masáž využívající myofasciální techniky, techniky uvolňování spoušťových bodů Trigger Pointů. Hloubková masáž je zaměřena na odstranění akutních i chronických obtíží svalového původu. Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální spoušťový bod a následné hloubkové propracování svalstva odstraňuje spasmy a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Již po první masáži se dostavuje výrazná úleva.

Hloubková masáž krku

Masáž je zaměřena na hluboké svaly v oblasti krku, šíje a zad. Podporuje zmírnění obtíží spojenými s bolestmi hlavy pramenících z nesprávných pohybových návyků, tuhnutí šíje a krku.

Segmentová reflexní masáž

Je charakteristická specifickými hmaty, provedením a nepoužívají se žádné masážní přípravky nebo oleje, tzn. provádí se „na sucho“ . Cílem segmentové reflexní masáže je snaha o odstranění reflexně vzniklých změn ve tkáních a zasáhnout tak do reflexního oblouku. Tato masážní technika se využívá především u funkčních, degenerativních a chronických onemocněních páteře a kloubů, u poúrazových stavů, poruch prokrvení aj. Jedná se o masáž, která je vnímána razantněji a bolestivěji. Provádí se dle aktuální potřeby a její délka bývá zpravidla cca 30 minut. 

Těhotenská masáž

Masáž přizpůsobená potřebám nastávající matky a napomáhá tak adaptovat se na změny způsobené těhotenstvím. Hormonální změny a změna těžiště těla zatěžuje pohybový aparát nastávající maminky. Těhotenská masáž tak ulevuje od bolesti zad, beder a těžkým nohám a přináší tolik potřebnou relaxaci. Je vedena vždy na základě aktuálních potíží a stadiem těhotenství. 

Manuální lymfodrenáž

Jemná terapeutická metoda, využívající speciálních hmatů respektující tok mízního systému. Někdy je nazývána jako lymfatická masáž, avšak její správné označení je lymfodrenáž. A to pro své specifické drenážní hmaty prováděné systematicky, s respektem k toku lymfy / mízy v těle. Pozitivně ji stimuluje a ovlivňuje. Lymfodrenáž rozvněž podporuje vstřebávání tkáňové tekutiny a díky tomu dochází k redukci otoků. Je využívána jako terapeutická metoda při léčbě otoků primárních i sekundárních, pooperačních stavech, zvyšuje tvorbu a transport obranných látek v těle apod. Má nezastupitelnou roli také při prevenci a léčbě křečových žil, při potížích "těžkých nohou", regeneraci, jako podpora léčby poúrazových a pooperačních stavů, přináší úlevu při revmatických onemocněních, artrózách, dně, neuropatii, při léčbě obezity aj. Je rovněž vyhledávaným a účinným pomocníkem v kosmetologii - pro zmírnění celulitidy. Lymfodrenáž je prováděna bez použití masážních přípravků.