Těhotenská masáž

Těhotenská masáž prováděná fyzioterapeutkou se specializací fyzioterapie pro ženy

Těhotenská masáž je určena pro nastávající maminky od ukončeného I.trimestru, tj. po 3. měsíci fyziologicky probíhajícího těhotenství. Těhotenská masáž probíhá v klidném prostředí, budoucí maminka leží na boku. Jemné, speciální hmaty těhotenské masáže jsou zaměřeny na oblast zad, šíje, pánve a případně bříška. Nejsou opomíjeny také horní a dolní končetiny, které jsou často v těhotenství v důsledku hormonálních změn velmi zatíženy. Pravidelné masáže pro těhotné ulehčují průběh těhotenství i porodu.

Masáže pro těhotné usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. Ulevuje od obtíží spojených s těhotenstvím. Tak jak dět´átko postupně roste, vzrůstá tlak na vnitřní orgány, zvyšuje se napětí v bedrech nebo otékají dolní končetiny.

Těhotenskou masáž si nastávající maminky mohou dopřát i v době již blížícího se porodu, kdy je nejvíce vnímána úlevně, aby došlo co možná k nejlepšímu uvolnění zad a pánevní oblasti, což má příznivý vliv na průběh porodu.

Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Nastávající maminka je během těhotenské masáže vedena aby se uvolnila a naladila na své miminko. Představovala si jej, usmívala se na něj a navoděnou vizualizací tak podpořila prožitek z okamžiků propojení života dvou bytostí. Tato forma prenatální komunikace usnadňuje a urychluje vytvoření pevné vazby mezi matkou a dítětem po narození. 

Možnost docházet na masáže v těhotenství nejlépe zkonzultujte s lékařem. Prosíme o předložení potvrzení, že Vaše těhotenství není rizikové a nemáte stanovena omezení absolvovat těhotenskou masáž. Event. budete v našem zařízení vyzvány podepsat čestné prohlášení o Vašem zdravotním stavu, pokud toto potvrzení nemáte.

Poporodní péče - terapie pánevního dna - terapie jizev - diastázy

Nejen v období těhotenství, ale také po porodu je velmi důležitá péče o zdraví maminky. I když je porod děťátka přirozenou součástí našeho života, je porod pro organismus ženy náročný a maminka by neměla zapomínat na sebe. 

V našem zařízení se věnujeme fyzioterapii pro ženy nejen v období těhotenství, ale také po porodu jak fyziologickém tak po císařském řezu. Terapii jizev, břišním diastázám. Komplexní terapii pánevního dna. Rehabilitaci, posilování pánevního dna. Včetně diagnostického ultrazvuku.