Ortopedické vložky na míru a na počkání

Ortopedické stélky Formothotics

Chodíme, pohybujeme se a sportujeme převážně po tvrdých, rovných površích. Naše noha, však na takové povrchy není vývojově uzpůsobena. Proto potřebujeme, aby byla noha v botě dobře „usazena“, měla potřebnou oporu a co nejlépe vnímala kontakt s podložkou. Jedním z řešení jsou ortopedické stélky, tvarované na míru přímo do Vašich bot. Jsou zároveň účinnou prevencí nejrůznějších problémů vznikajících poruchou obtíží s tím spojených. Pomáhají vytvořit noze takové prostředí, aby aktivovalo přirozenou funkci nohy, jako by se pohybovala v přirozeném prostředí. 

Bolesti zad, kyčlí, kolen a nohou

Naše tělo i náš pohybový aparát je komplex mnoha složitých a navzájem propojených systémů. Jedním z varovných signálů, kterým nás naše tělo upozorňuje na přetížení nebo špatnou funkci některého z nich je bolest. Ortopedické vložky do bot na míru, by měly být jednou ze základních prvních voleb v řešení obtíží pohybového aparátu způsobených poruchou funkce nohy a dolní končetiny vznikající při nevhodném zatěžování nebo jejich nesprávném postavení. Korekce postavení nohy, má mnohdy zásadní vliv pro nápravu našich pohybových stereotypů.

Ortopedické vložky do bot na míru a na počkání Formothotics

  • Účinný nástroj léčby pohybového systému
  • Ideální funkční podpora nožní klenby
  • Zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce
  • Jsou pružné, tlumí otřesy, chrání nosné klouby aj.
  • Odalují únavu dolních končetin
  • Vhodné pro všechny, děti i dospělé.

Typy stélek Formothotics: pro ultra měkký došlap diabetické nohy, dvouvrstvá úpravou pro sportovce odlehčující zátěž pohybového aparátu, případně do společenských bot pro osoby s nadváhou.

Snadná údržba

Stélky Formothotics jsou vyrobeny z hypoalergenního materiálu s antibakteriální úpravou. Vložky omýváme pouze vlažnou mýdlovou vodou a osušíme.

Ortopedické vložky Formothotics:

  • jsou velmi lehké a pohodlné
  • neabsorbují pot ani jinou vlhkost, snižují pocení nohy
  • výborný izolant proti teplu i chladu

Stélky Formothotics představují to nejlepší, co je dostupné na světovém trhu v oblasti zdravého obouvání. Je to ideální zbroušený polyuretanový odlitek dle požadované ergonometrie, který po několik let koriguje postavení nohy. Zabezpečí ideální rozložení vaší váhy do nožní klenby. Zajistí, aby se vaše chůze stala komfortní, bez přetížení pro vyšší nosné klouby.