Jagellonská 1,Praha - Vinohrady

Prevence a kompenzační cvičení

Prevence a kompenzační cvičení

Fyzioterapie zaměřená na prevenci se zaměřuje na obtíže spojených se stereotypním např. sedavým či jinak jednostranně přetěžujícím zaměstnáním. Cílem individuální fyzioterapie s důrazem na prevenci je tak potížím předcházet, aby se akutní obtíže nerozvinuly v obtíže chronické vyplývající z dané zátěže. Jedná se např. o obtíže související se syndromem karpálního tunelu, cervikobrachiálního syndromu a dalších.

Terapie zaměřená na prevenci, je také vhodná pro aktivně žijící klienty nebo pro ty, kteří se sportovní aktivitou teprve začínají. Pro všechny, kteří by rádi konzultovali správnost provedení cviků nebo hledali kompenzační terapii k jejich vlastní sportovní aktivitě tak, aby probíhala co nejharmoničtěji a nejbezpečněji pro Váš pohybový aparát.

Individuální fyzioterapie zaměřená na prevenci

První krok je stanovení anamnézy. Na základě Vaši zdravotní historie, návyků, režimů, pracovní zátěže, zátěže vyplývající z volnočasových aktivit a Vašich vytyčených cílů následuje vyšetření z biomechanicko ortopedického pohledu vývojové kineziologie. 

Bolest zad fyzioterapie Praha Aeditus

Na základě zhodnocení kvality pohybových stereotypů, pohyblivosti jednotlivých segmentů Vašeho těla i jako celku, mobility, palpačních vyšetření v závislosti na odebrané anamnéze se dále můžeme zaměřit např. na mobilitu periferní nervové tkáně, viscerální dysfunkce, důsledek operací, jizev na myoskeletální i viscerální systém, screening vlivů prodělaných traumat úrazů/operací na pohybovou soustavu.

Po dohodě s Vámi, s ohledem na Vaše potřeby a požadavky, Vám následně můžeme navrhnout režim návštěv sestavený z kinezioterapeutických přístupů, manuálních technik, kompenzačního cvičení, masáží apod.

Kompenzační cvičení - individuální cvičební plán stanovený fyzioterapeutem

Na základě fyzioterapeutického vyšetření Vám sestavíme individuální pohybový plán, respektující  Vaše potřeby, pohybové cíle a limity. Může se jednat jak o kompenzační cvičení k vlastní sportovní aktivitě či kompenzační cvičení k denním stereotypům, ale také fyziotrénink nebo individuální lekce jógy s lektorem/fyzioterapeutem.

Cvičení je vhodné pro každého, kdo řeší problémy z přetížení, oslabení určitých svalových skupin a chce obtížím předcházet.