Jagellonská 1,Praha - Vinohrady

Komplexní terapie pánevního dna

Komplexní terapie pánevního dna

Fyzioterapie pánevního dna se zabývá podpůrnou léčbou poruch svalového dna pánevního. Řeší obtíže spojené s poklesem pánevních orgánů, únikem moči, ale také menstruační bolesti či pánevní bolesti nejasného původu. Pomáhá upravit obtíže spojené u žen s obdobím klimakteria či u mužů s impotencí. Individuálně jsou naplánovány vhodné rehabilitační techniky, pomůcky k posílení pánevního dna a metody dle charakteru a intenzity potíží klienta. 

Pánevní dno fyzioterapie Praha Aeditus

V léčbě funkční ženské neplodnosti, bolestivé menstruace či bolestivého pohlavního styku je využívána metoda dle L. Mojžíšové. S terapii pánevního dna, při poporodní péči rovněž souvisí péče o jizvu a břišní diastázu.

Pánevní dno podpírá pánevní orgány, svým napětím ovlivňuje jejich postavení, potažmo funkci. Výrazně ovlivňuje dechový stereotyp. Je součástí hlubokého stabilizačního systému těla a jeho oslabení je spojené s poruchou nitrobřišní svalové aktivity, stability a rovnováhy těla.

Při oslabení a nesprávném funkčním zapojení svalů pánevního dna dochází k inkontinenci moči nebo stolice, sestupu nebo výhřezu pánevních orgánů či sexuálním dysfunkcím, problémům před i v těhotenství, při a po porodu, ale i bolestem páteře. V neposlední řadě dle východních nauk je oblastí první čakry spojené s nejrůznějšími emočními pochody, které mohou být vlivem změny v tělesné schránce narušeny.

Dysfunkce pánevního dna jsou velmi dobře řešitelná fyzioterapií, která dokáže velmi účinně předejít event. oddálit urogynekologickou operaci a udržet tak kvalitu života ženy po mnoho let. Jsme si vědomi citlivosti obtíží, a proto náš přístup je velmi individuální a diskrétní. Je pro nás důležité, abyste se cítily bezpečně a komfortně.

Dysfunkce pánevního dna:

  • Sestup nebo výhřez orgánů
  • Inkontinence moči, stolice (inkontinence po porodu, stresová inkontinence)
  • Obtíže spojené s obdobím klimakteria
  • Pooperační obtíže spojené s operací prostaty
  • Mužské impotence, sexuální dysfunkce

Inkontinence

Oslabené svaly pánevního dna a zvýšený nitrobřišní tlak je jednou z příčin úniku moči.

Stresová inkontinence: únik moči při kašli, kýchnutí, smíchu. Při sportu (skákání, běhání). Při zvedání těžších věcí. Mezi rizikové faktory stresové inkontinence patří obezita, kašel, pokročilý věk, stavy po gynekologických operacích u žen, klimakterium. Stavy po operacích prostaty u mužů a další.

Jak fyzioterapie pánevního dna probíhá

  • Vyšetření, diagnostika, vyhodnocení funkcí svalů pánevního dna
  • Diagnostický ultrazvuk
  • Individuální léčebně-tréninkový plán

Na modelu pánevního dna Vám ukážeme jednotlivé vrstvy svalů a vysvětlíme jejich funkce. Vyšetříme Vás palpačně (per vaginam) i ultrazvukem. Na základě vyhodnocení funkce svalů a zhodnocením jeho síly Vám sestavíme individuální léčebně-tréninkový plán. Naučíme Vás, jak jednotlivé svaly posílit a doporučíme pomůcky, které Vám pomohou účinně aktivovat svaly pánevního dna. Díky ultrazvuku si uvědomíte, které svaly budete při cvičení zapojovat, což je velmi důležité pro úspěšnou a cílenou rehabilitaci.

Při pravidelných kontrolách uvidíte zlepšení stavu, což bude pro Vaši vytrvalost v posilování svalů pánevního dna velkou motivací. Nebojte se a přijďte včas, nebudete v tom samy. Tří nebo šestiměsíční intenzivní rehabilitační plány Vám pomohou získat kontrolu nad svými obtížemí, budete pod dohledem intenzivně rehabilitovat a docílit tak výrazného zlepšení. 

Rehabilitační plán pro lehkou, střední a těžkou dysbalanci

1. Preventivní rehabilitační plán (3.měsíce)  snižuje propuknutí urogynekologických obtíží, spojených se sedavým zaměstnání. Zvyšuje možnost otěhotnět v případě funkčních obtížích v malé pánvi. Či slouží jako příprava měkké tkáně v oblasti pánve před plánovaným porodem. Obsahuje: 

1x vstupní vyšetření (90 min)

3x fyzioterapie (60 min)

4x kontrolní fyz. (30 min)

2x kompenzační cvičení (60 min)

Cena: 11 600 Kč

2. Intenzivní rehabilitační plán (na 6. měsíců) se zabývá již vzniklým problémem. Zahrnuje široké spektrum obtíží. Od inkontinence moči, po prolapsy až po břišní diastázy. Intezivní plán obsahuje: 

1x vstupní vyšetření (90 min)

7x fyzioterapie (60 min)

10x kontrolní fyz. (30 min)

2x kompenzační cvičení (60 min)

Cena : 22 8000 Kč