Jagellonská 1,Praha - Vinohrady

Zdravotní maséři

Zdravotní maséři

Profese maséra je odpovědná, náročná a přínosná práce. Velmi často je masáž první místo, na které se lidé obracejí, aby vyřešili své obtíže a bolístky související s pohybovým aparátem.  Zdravotní masér je zařazením nižší zdravotnický pracovník, erudovaný, kompetentní vykonávat praxi maséra s možností uplatnění ve všech typech zdravotnických zařízení, oproti masérům vyškolených pro oblast služeb a regenerace. 

Ing. Jitka Šandová, zdravotní masér

Jitka vystudovala chemii potravin na VŠCHT a jako chemik také pracovala několik let. S příchodem mateřství přišla také touha dělat něco, co lidem pomáhá od základu a nekřížilo se to s jejími ideály o zdraví, ekologii a udržitelném rozvoji. Vystudovala aromaterapii, kdy zjistila, že se opět pohybuje ve vystudovaném oboru chemie tuků a přírodních látek. Aromaterapie ji přivedla k masážím, jako její nejúčinnější aplikaci. Jitka plně využila svoji výjimečnou energii a um, kterou předává lidem kolem sebe. Na termín k Jitce je obvyklá čekací lhůta více než jeden měsíc.

Alena Štefáčková, zdravotní masérka

Alena se věnuje masážím již mnoho let. Ovládá množství masážní technik, které ve své praxi propojuje. Působila mj. také jako asistentka /lektorka odborného výcviku klasických a thajských masáží při soukromém zdravotnickém zařízení v masérské škole Stanislava Flandery.

Markéta Neumanová, zdravotní masérka

Markétu k masážím přivedly její vlastní neduhy, kdy hledala cestu, co pro sebe udělat, aby se cítila lépe. Absolvovala další doplňkové kurzy, kde prohloubila svoje znalosti. Následně propojila zdravotní masáže a práci s tělem prostřednictvím pohybu jako Instruktor jógy a Instruktor zdravotní tělesné výchovy, jako důležitou součást cesty ke zdraví a pohodě. Práce s lidmi, osobní zkušenosti a radost je předávat dále, Markétu naplňuje.

Ivana Porvažníková, zdravotní masérka

Iva pracuje v sociálních službách a měla potřebu se lidem věnovat osobně. Protože její maminka masáže také mj. vyučovala, bylo pro Ivu masérství jasnou volbou. Absolvovala kurz maséra ve zdravotnictví. Pro Ivu je masáž dialog s tělem. Tak jako je každý člověk jiný, je jiná i každá masáž. Proto ji masírování baví a dává smysl.

Jakub Kořenek, zdravotní masér

Jako zdravotní masér pracoval Jakub v lázních a věnoval se také poradenství v oblasti výživy a suplementace. Následně ho pracovní příležitost odvedla do Velké Británie, kde rozvíjel svou praxi v resortech a Spa centrech. Po návratu do ČR si doplnil vzdělání zdravotních masáží a jiných technik. V současné době studuje Naturopatii, obor zabývající se holistickým přístupem k podpoře zdraví v rámci prevence.

Jan Šáro, zdravotní masér

Se pro profesi maséra rozhodl již při výběru střední školy. Ještě před jejím ukončením začal masírovat na Olympu Praha, následně v ÚVN a lázních. Již od počátku praxe ho zaujalo, že pokud chce dělat svoji práci dobře, musí se vždy přizpůsobit klientovi. A to nejen ohledně masáže samotné. Potíže, se kterými klienti přicházejí nejsou pouze fyzického rázu, ale mnohdy vycházejí z celkového přetížení a psychosomatiky.